Maternova či Přístavní ulice

Diskusní fórum · Rychlé šípy a Stínadla, téma založeno: 18. 7. 2009, celkový počet příspěvků: 11.
paco Člen
#1 | Vloženo 18. 7. 2009 18:15Seriál Záhada Hlavolamu sleduji již týden na jistém videoportálu, v 2. díle asi 6 minut před koncem RŠ čtou dopis nalezený za železnými vrátky "chodba ústí do Přístavní ulice 27". Avšak v knize Záhada hlavolamu zhruba na straně 176 (může se lišit vydáním knihy), Velký Vont říká "spojuje kostel sv. Jakuba s domem č. 27 v Maternově ulici". Proč se stejná ulice jmenuje jinak? Zatím jsem u 6. dílu (pomalý počítač a ještě pomalejší internet), pokud se vysvětlení naskytne v příštích dílech tak se omlouvám za zbytečný příspevěk. Pro mě je to záhada a nemůžu si pomoc.
#2 | Vloženo 18. 7. 2009 21:32Myslím, že ve všech vydáních Záhady hlavolamu je Maternova ulice. Díval jsem se i do vůbec 1. vydání z Mladého hlasatele.

Seriál Záhada hlavolamu nezpracovává přesně děj románu - je v něm zkombinována Záhada, Stínadla se bouří a některé kreslené příběhy RŠ. Filmaři do Foglara čerpali námět, ale dost toho sami upravili, asi i název této ulice. Vysvětlení toho ani v dalších dílech není.
paco Člen
#3 | Vloženo 18. 7. 2009 21:52OK a dík, ale příde mi to podobný jako kdyby tam nebyl kostel sv. Jakuba a místo něj byl třeba kostel sv. Pavla nebo tak něco. Seriál je to jinak dobrej až na ty nepřesnosti.
#4 | Vloženo 18. 7. 2009 22:02Kdyby kostel sv. Jakuba nebylo v souvislosti se Stínadly tak „profláklé“ jméno, ani bych se nedivil, že by ho bývali změnili.
#5 | Vloženo 19. 7. 2009 8:24Nepřesnosti to nejsou, naopak je to lepší, než aby to slovo od slova prostě opsali. Ale líbí se mi, že začínáš jako správný pátrač znát detaily. To je při pátrání neobyčejně důležité.
Rychlonozka Člen
#6 | Vloženo 20. 7. 2009 12:14Já pátrat neumím, ale chci! Jiggi nemohl bys poslat maila?
#7 | Vloženo 20. 7. 2009 12:52Á, Rychlonožka! To víš, že napíšu, ale taky ti něco pošlu, velké překvapení, které chystám pro víc lidiček! Ale je to pro širší veřejnost tajemství... =)
Pátrat umíš, protože chceš, kromě zájmu nepotřebuješ žádné vlastnosti - jen myslet, kombinovat detaily, hodiny a hodiny budeš sedět nad starými fotkami a teprve za další hodinu na ní objevíš něco úžasného!
Ale napíšu ti.
Zemle Redaktor
#8 | Vloženo 15. 4. 2010 16:56No, mě připadá, že pátrat se musí umět, jako mě by porovnávat ulici ve filmu a knize nenapadlo (ikdyž ani ne před půl rokem by mě nikdy nenapadlo, že budu pátračka....)
kubino Redaktor
#9 | Vloženo 15. 4. 2010 20:10Člověk prakticky pátrá neustále... Ohledně toho seriálů, bral bych ten název ulice jako malý nepodstatný detail, ale obdivuji, že sis tohoto malého střípku všiml... Ty jsi Žmolku pátračka?
Zemle Redaktor
#10 | Vloženo 19. 4. 2010 16:13Kubino, jo myslím, že by se dalo říct, že jsem pátračka.
tomas fiala Redaktor
#11 | Vloženo 25. 4. 2010 10:19Myslím, že "Přístavní" se prostě hodilo tvůrcům seriálu více. Taky to asi bylo snažší na zapamatování. A nebo do toho strčili prsty sami Vontové!