Malý zápisníček 13 bobříků, nášivky...

Diskusní fórum · Skauting a klubaření, téma založeno: 21. 10. 2009, celkový počet příspěvků: 7.
#1 | Vloženo 21. 10. 2009 20:26Zdravím vás plantážníci,
tentokrát se na vás obracím s prosbou o radu. Letos jako ostatně každý rok, vedu dětský přírodovědno-turistický oddíl na jedné základní škole. Mám tam děcka z pátých i nižších tříd. Lovím s nimi i Foglarovy bobříky, ovšem upravené, aby se pro tyto desetileté děti daly realizovat. Něco jsem přidal, něco ubral apod.
Aby si děcka udělala dřevěná kolečka a nabarvily si je = téměř nereálná představa. Napadlo mě, že by měly takový zápisníček, kde by měly nějaký obrázek k tomu, datum splnění apod. Něco jako takový zjednodušený zápisník 13-ti bobříků. Pokud někdo z vás má doma třeba něco takového ve wordu, nebo ví, kde by se daly koupit třeba nášivky bobříků, nebo má jiný nápad, nechť mi ho oznámí. Děkuji moc.
#2 | Vloženo 21. 10. 2009 20:38Mám naskenované kartičky bobříků, které vydalo SPJF, tak ti to pošlu na mail.
kubino Redaktor
#3 | Vloženo 21. 10. 2009 20:55Jo jo, to je přesně ono, moc děkuju...:-)
tomas fiala Redaktor
#4 | Vloženo 22. 10. 2009 17:53Proč by to nešlo vyrobit, ty kolečka. Stačí najít v lese nějaké pěkné rovné větvě. Já jsem dělal přes 300 koleček na hru Go ze starých násad na hrábě a košťata.
kubino Redaktor
#5 | Vloženo 22. 10. 2009 19:56Mno děckám je 10 let, některým i 8, nemůžu jim do ruky půjčit ani sekyrku, natož pak pilu, aby uřízly tenká kolečka. Dřevo také nemůže být ledajaké, a sám to dělat nemůžu, nemám čas. A za další děcka zase tolik výprav nemají a málokdo jezdí na všechny. Zkrátka kolečka jsou mrtvá varianta, já na to čas nemám, mám i jiné oddíly.
Bobr Člen
#6 | Vloženo 17. 8. 2010 12:22Ahoj Kubino! Vím, že s radou přicházím takřka po roce a asi pozdě, ale nikdy dříve jsem sem nekouknul. Píšeš, že dřevěná kolečka jsou mrtvá varianta ... Možná ne, třeba Ti poslouží vhodně vybrané dřevěné korálky (dělají se podobné knoflíkům) nebo někde v Dřevoprodeji lze koupit "umělé suky", tedy již připravená dřevěná kolečka různých průměrů na opravování děr po sucích v prknech. A nebývá to až tak drahé ... Tak snad to pomůže. Přeji hodně zdaru v lovu bobříků, ikdyž tím vlastně jako Bobr "šiju" do vlastních řad :-)
kubino Redaktor
#7 | Vloženo 28. 8. 2010 19:02Díky za radu, letos od září opět povedu stejný oddíl, mohu udělat změnu:-)