11 let od umrtí Jestřába

Diskusní fórum · Život Jaroslava Foglara, téma založeno: 24. 1. 2010, celkový počet příspěvků: 8.
kubino Redaktor
#1 | Vloženo 24. 1. 2010 15:45Včera tomu bylo už 11 let od úmrtí Jaroslava Foglara, to to letí, a soudní spory se nějak moc neposunuly... :-D Hlavně, že lidé na Járu nezapomínají, to je hlavní, že žije v nás.
#2 | Vloženo 24. 1. 2010 16:04Myslím, že na Jestřába lidé nezapomenou. To co vytvořil je nepřehlednutelné a pořád použitelné. A právě Jestřáb jako vůdce oddílu může být i dnes pro mnohé vedoucí v Junáka či jiných organizacích pro výchovu mládeže vzorem k následování, resp. zdrojem inspirace a nebo informací jak si s touto úlohou poradit.
Rychlonozka Člen
#3 | Vloženo 24. 1. 2010 19:40Určitě ovlivnil miliony lidí, na to můžeme být pyšní, že vlastně i nás. Akorát mně dostal jeden přispívatel, který napsal, proč se tu hádáme, že Foglar stejně nebyl. :-D
Jan Redaktor
#4 | Vloženo 26. 1. 2010 19:39Mě teda značně ovlivnil, ale myslím, že miliony lidí to rozhodně nebudou. Nepřijde mi, že by "každý desátý se choval podle jeho vzoru". Ale ovlivnil spoustu lidí a celé generace a s tím, co vykonal on, se s ním nemůžou měřit žádní jiní lidé.
kubino Redaktor
#5 | Vloženo 26. 1. 2010 21:55Světu vládne vůle přátelé. Již dlouho pracuji s dětmi, baví mě to čím dál tím více, nejspíše u toho zůstanu dlouze, svojí organizaci, kterou jsem nalinkoval na ministerstvo vnitra nemohu opustit. Zkušenosti dle Foglarových metod budou přibývat.:-) A každým dnem mu budu blíž a blíž, avšak se mu nikdy nevyrovnám.:-D
#6 | Vloženo 27. 1. 2010 17:49Honzo, když nebudeš brát ten milion jako desetinu současných obyvatel ČR, ale prostě jako součet lidí ovlivněných Jestřábem během 20. století žijících v různých časových obdobích, tak by to myslím mohlo spíš sedět. :)

Rychlonožka ale asi spíše než přesné číslo chtěl vyjádřit to, že takových lidí je hodně. A skoro bych řekl, že kolik to je milionů, je jedno.
Jan Redaktor
#7 | Vloženo 27. 1. 2010 19:12Pája
Ale i tak mi to číslo přijde stejně hodně vysoké. Těžko říct, kolik těch lidí je, ale já věřím, že jich je strašně moc a nejen v ČR. A kdyby jich bylo skutečně deseti milionu, tak smekám před Jestřábem klobouk.
Rychlonozka Člen
#8 | Vloženo 28. 1. 2010 13:43Povědomí o Jestřábovi má snad každý, ať ten co se tak neřídí či naopak.
Pája
Nějak takhle jsem to číslo myslel, ale i ten milion přesně.