Žlutý květ botanicky

Diskusní fórum · Zajímavosti, téma založeno: 20. 4. 2010, celkový počet příspěvků: 5.
Zemle Redaktor
#1 | Vloženo 20. 4. 2010 21:51Nevíte někdo, která kytička je Foglarův Žlutý květ? Mohla by to být Orsej jarní??:-)
#2 | Vloženo 21. 4. 2010 14:56Se svými botanickými znalostmi asi nechám odpověď na jiných. :) Ale nebylo by špatné, o tom udělat nějaký článek.
Rychlonozka Člen
#3 | Vloženo 26. 1. 2011 12:29Žlutých kytek je hodně. Ale nepředpokládám, že by to měla být orsej jarní. Pochybuju, že žlutý kvítek měl hlíznatý kořen, myslel jsem, že má jednodušší stavbu.
Molka Člen
#4 | Vloženo 26. 1. 2011 15:51Žlutý kvítek je mochna lesní také nazývané jako pětilístkové koření. V tajných čarodějných knihách je zmínka o učíncích silného odvaru, jenž vyvolává představy podobné stavu létání. Co na to Jan Tleskač?

Václava Praxla píše: Mochna lesní či nátržník (Potentilla tormentilla) ... Kneipp cení léčivou sílu nátržníku tak vysoko, že si přeje, aby se přenášel z lesních samot a hned postavil na ozdobu za okno, aby prý ho všichni lidé seznali a ocenili. Krvotok, jímž trpí lidé bezpočetní, nelze vyhojiti ničím jiným, než odvarem nátržníkovým.

Takže dle jedné z teorií Tleskač reálně nelétal, ale uvařil si čaj z nátržníku (toho bylo okolo něj ostatné spousta) a pak psal do deníku.
#5 | Vloženo 26. 1. 2011 17:34Feťák? To snad ne...