Názvy nových rubrik Eldorada

Diskusní fórum · Časopis Eldorado, téma založeno: 28. 8. 2010, celkový počet příspěvků: 50.
kubino Redaktor
#1 | Vloženo 28. 8. 2010 15:20Nastává již třetí ročník časopisu. Některé rubriky zanikají, některé budou mít nové záhlaví, co ale rubriky nové? Které v našem časopise chybí?
Poslední dobou je hodně článků, které sám nevím, do které rubriky bych je mohl zahrnout. Název Články o čemkoliv se mi moc nelíbí a připadá mi neprofesionální, co ale s těmi články, u kterých není kam je dát?
#2 | Vloženo 28. 8. 2010 15:36Souhlasím s tím, že název články o čemkoliv je třeba opustit. Ale něco rozumného místo toho mě teď hned nenapadlo, ale popřemýšlím.
Jan Redaktor
#3 | Vloženo 28. 8. 2010 21:31Co třeba zkusit název Mozaika, či něco podobného? Protože název Články o čemkoliv je opravdu nevhodný.
kubino Redaktor
#4 | Vloženo 28. 8. 2010 21:53O mozaice jsme se kdysi bavili, byl to můj nápad, ovšem vhodný pouze pro menší články, ne pro ty velké třeba na tři strany. Nevím kam řadit ty delší články, které svým tématem nespadají do žádné rubriky.
Jan Redaktor
#5 | Vloženo 28. 8. 2010 22:13Tak co, záhlaví být přece všude nemusí. Jen u těch pravidelných rubrik. A mozaiku bych u těch menších zpráviček určitě použil.
tomas fiala Redaktor
#6 | Vloženo 29. 8. 2010 10:47Ještě mě napadá název Všehochuť nebo Spektrum, tyto názvy délku nevystihují a hodily by se tedy jak na krátké, tak na dlouhé články.

Pokud je smyslem této diskuze co největší obměna názvů, pak zde mám ještě několik návrhů.

Literární díla - Čítárna
Zeměpis (který potřebuje nové záhlaví) - Křížem krážem
Klubovní rubriku bych přejmenoval na Klubovní stezkou, byl to pěkný název pro přílohu, bude to pěkný název i pro rubriku
A to je zatím tak nějak vše... Kdyby mě něco napadlo, tak připíšu.
kubino Redaktor
#7 | Vloženo 29. 8. 2010 12:53Se zeměpisem souhlasím, že nové záhlaví je více než nutné, vrhnu se dnes na to. Nedělal jsem nová, protože Kawi slibovala, že vytvoří kreslená, tak uvidíme na srazu.
S tou klubovní rubrikou souhlasím, tak to patrně uděláme, pokud nebude Johny proti.
Název Křížem krážem, to by se spíš hodilo pro tu všehochuť, jako od všeho něco. :-)

P.S.: O nových názvech rubrik bych potom nechal hlasovat.
tomas fiala Redaktor
#8 | Vloženo 29. 8. 2010 13:19Alespoň budeme mít novou anketu. Asi před dvěma týdny jsem chtěl vytvořit seznam témat pro hlasování, ale nějak se mi to vytratilo z hlavy. Teď toho ale bude celkem dost. Takže - kdo něco má, tak ať s tím přijde, potom se to všechno přetřídí a každá rubrika, ke které bude více návrhů (počítá se i starý název), dostane anketu. To by šlo, ne?

(Pokud souhlasíš, tak by měl asi Honza udělat přesměrování do tohoto konkrétního vlákna, protože je to novinka a ne všichni čtenáři to tu znají. Třeba se i budou muset registrovat atd.).
kubino Redaktor
#9 | Vloženo 29. 8. 2010 14:01Ankety k novým názvům rubrik (případně jejich změny) budou umístěny klasicky na webu Eldorada.
Samozřejmě jakýkoliv návrh beru na vědomí. Větší prostor pro diskusi bude určitě i na srazu:-)

P.S.: Diskusní forum na webu Eldorada bude brzy odstraněno a diskuse bude přesměrována sem. Pro čtenáře se zřídí nová NK (to aby se někteří, kteří nám píší jednou za měsíc nemuseli zde registrovat.)
tomas fiala Redaktor
#10 | Vloženo 29. 8. 2010 14:19Teď jde jen o to, aby byli čtenáři dostatečně informovaní. Aj, to vlastně bude, Honza myslím v jiném vlákně psal, že tam dá odkaz. Tak, tím je vyřízeno to, o co my šlo tím v závorce.
tomas fiala Redaktor
#11 | Vloženo 31. 8. 2010 11:48Tak kdepak jste s těmi návrhy? Čekal jsem, že někdo s něčím přijde, a ono nic. Když se toho neujali moderátoři, tak tedy musím já.

Začneme s rubrikou Články o čemkoliv. Dosavadní návrhy jsou
Mozaika
Všehochuť
Spektrum
Okno dokořán

Máte ještě něco? Tak s tím neváhejte rychle přijít, ať můžeme na webu Eldorada spustit hlasování!
kubino Redaktor
#12 | Vloženo 31. 8. 2010 12:37Jsi moc nedočkavej:-) Říkal jsem, že zásadní diskuse proběhne na srazu, zde se podávají jen návrhy apod.:-)
tomas fiala Redaktor
#13 | Vloženo 1. 9. 2010 15:09Jo, ale on nikdo nepodával ani další návrhy, a po srazu by bylo dobré už spustit ankety, aby byly v září nové názvy... Nebo to bude až v říjnu?
kubino Redaktor
#14 | Vloženo 1. 9. 2010 15:26To se uvidí podle času, zda se to stihne připravit:-)
Jan Redaktor
#15 | Vloženo 19. 9. 2010 12:24Takže jsem se dohodl s Kubinem, že by se rubrika Články o čemkoliv mohla jmenovat Spektrum. Pokud máte ještě někdo nějaký další nápad, navrhněte ho!
Jinak by měla být nová rubrika Mozaika, která bude obsahovat takové kratičké zprávičky o děním ve světě. Třeba pozvánky na výstavy, nové zajímavé knížky apod.
tomas fiala Redaktor
#16 | Vloženo 19. 9. 2010 12:33Možná bych měl něco na Zeměpis: Zajímavá místa naší planety. Nebo Zajímavá místa na Zemi. Něco v tom smyslu. Třeba jen Zákoutí Země.
kubino Redaktor
#17 | Vloženo 19. 9. 2010 14:11Zákoutí země se mi celkem zamlouvá, ovšem musíme počkat na Kawi, ať víme, zda budou kreslená záhlaví nebo ne.
Kawi Redaktor
#18 | Vloženo 19. 9. 2010 23:10A Kawi furt čeká, až jí někdo konečně dá pokyny, né že by o to několikrát nežádala... Super.
tomas fiala Redaktor
#19 | Vloženo 20. 9. 2010 16:53Prozatím je tedy ujasněno kolik rubrik? Dvě či tři (záleží na tom, zda to, co se Kubinovi zamlouvá, bude platit...). Ostatní zřejmě zůstanou, i když by možná neškodilo trochu zkrátit některé názvy. Nejdelší jsou Slavní cestovatelé, objevitelé a mořeplavci. Jenže jak to zkrátit? To asi jen tak nepůjde... Zkrátit to na Slavní cestovatelé, to je asi jediná možnost, která mě napadá.
Kawi Redaktor
#20 | Vloženo 21. 9. 2010 1:42Název Johnyho rubriky mi přijde výstižný, nekrátila bych ho.
<  1  2  3  >
Toto téma je uzamčeno, není možno přidat příspěvek.