Máte klub a co v něm děláte?

Diskusní fórum · Skauting a klubaření, téma založeno: 24. 8. 2008, celkový počet příspěvků: 27.
Kawi Redaktor
#1 | Vloženo 24. 8. 2008 21:04Napadlo mě, že bych se mohla zeptat, jestli má někdo z vás klub. A pokud ano, jak vypadá vaše činnost.
Jan Redaktor
#2 | Vloženo 25. 8. 2008 8:02Jelikož nejsem skaut, nemám ani klub a ani klubovnu. A co vy ostatní?
#3 | Vloženo 25. 8. 2008 8:12Jan
Klub můžeš mít, aniž bys byl skautem. Kluby např. organizuje SPJF.
#4 | Vloženo 25. 8. 2008 8:19Paja
Aha, na to jsem zapoměl. :-)
#5 | Vloženo 25. 8. 2008 11:53Mám zato, že SPJF má taky oddíly a pak - kromě klubů - ještě hlídky, nebo něco takového. Bývalo to i v Jestřábím hnízdě - ty hlídky. Škoda, že to už nevychází. Já jsem to četl, ale byl jsem malý a nesbíral to, takže 99% Hnízd je fuč a zbyly jen oči pro pláč, protože to bylo opravdu něco!
#6 | Vloženo 25. 8. 2008 12:05Hlídky z Jestřábího hnízda si pamatuji. Bylo to součástí nedělního vydání novin, které se dnes jmenují Deník. Některé klubovní stránky byly opravdu povedené a mám je dodnes, později se mi to už moc nelíbilo, takže ty úplně nejposlednější nemám.
Jan Redaktor
#7 | Vloženo 25. 8. 2008 12:29Když jsem byl ještě menší a začínal jsem číst foglarovky, především Rychlé šípy, tak jsem toužil mít taky nějaký klub jako RŠ.
Kawi Redaktor
#8 | Vloženo 25. 8. 2008 19:20Já jsem skautka a klub mám už druhý, takže se to asi nevylučuje... :) Jinak, pro zajímavost, stránky SPJF pro kluby jsou www.iklubovna.cz.
#9 | Vloženo 25. 8. 2008 19:57Kawi
Vím, že účelem tohoto vlákna bylo, aby ses dozvěděla, jestli tu je ještě někdo jiný členem klubu, ale nechtěla bys nám ten svůj představit ty?
kubino Redaktor
#10 | Vloženo 4. 10. 2008 23:49Klub, který spadal pod SPJF jsem měl, nicméně jsem byl nucen ho zrušit, páč jsem se začal podílet na vedení občanského sdružení Přátelé přírody - Upírci. Celkem jsme tam čtyři a máme tři oddíly, děláme výpravy, tábory, pravidelné týdenní schůzky, klubovny máme, opravdu jsem rád, že sem se k něčemu takovému dostal. V klubu byl problém, že se nedalo skoro nic podnikat, žádné výlety, většina členů měla problémové rodiče, takže je přemluvit, aby pustili své děti na výlet bylo doslova umění. Pak se mi ještě ozval oddíl greenhorns, a já začal jezdit i s nimi na tábory. Na klub ale určitě vzpomínám v dobrém, něco jsme tam také zažili, bohužel se rozpadla členská základna.
Jan Redaktor
#11 | Vloženo 5. 10. 2008 10:30Když jsem byl menší a poprvé četl Ryhlé šípy, také jsem si chtěl založit takový nějaký klub jako měli oni. Ale s kým? A kde?
Kawi Redaktor
#12 | Vloženo 5. 10. 2008 10:35To je právě ten problém, s kým? Taky jsem dlouho někoho hledala.
#13 | Vloženo 5. 10. 2008 10:38Kawi
Ty si aspoň někoho našla, ale já ne.
Andrea Člen
#14 | Vloženo 8. 12. 2008 20:19Já bych strašně moc chtěla mít nějaký klub jako Rychlé Šípy. Jenže kde a s kým? Kdybych ho založila, tak tam budeme jen my. Tam kde bydlili RŠ tam bylo klubů. Ale mám strašně ráda RŠ, jenže ten klub by mi asi nevyšel.:-(
kubino Redaktor
#15 | Vloženo 9. 12. 2008 17:51Ale klub by šel založit, bohužel záliby má každý jiný, čili jako se hledá někdo na hraní karet tak se někdo hledá do klubu. Já už sem rezignoval, zestárl jsem:-D Nyní působím ve dvou občanských sdruženích a podílím se na smysluplném naplňování volného času mládeže, nyní i jedno OS i sám zakládám. Vracím to, co mi kdysi dali jiní, když jsem byl malý.
Kawi Redaktor
#16 | Vloženo 9. 12. 2008 20:43kubino: Starý?
kubino Redaktor
#17 | Vloženo 9. 12. 2008 21:55Mno to bys musela pochopit:-) Už mě nebaví řekněme program schůzek a výprav, který jsem absolvoval před lety, nyní tento program sám vytvářím a mám radost když se to dětem líbí. Na druhou stranu jsem byl vždycky organizační typ, vlastní OS sem původně založil s tím, abych se naučil například dělat účetnictví atd. Každá zkušenost dobrá, koneckonců za dva roky jdu na vejšku, a tam se člověk nedostane jen tak:-D
Kawi Redaktor
#18 | Vloženo 10. 12. 2008 19:02Já jsem na tom vlastně stejně. Je fakt, že v našem věku už si nehrajeme, ale spíš něco tvoříme, i když právě tohle je pro mě ta zábava (samozřejmě, jak kdy). Přijde mi trochu zvláštní zakládat vlastní sdružení. Copak není lepší být už v nějakém existujím, větším, než aby tu byla spousta malých a neznámých? No, nevím. Mimochodem, ty jsi ve třeťáku?
kubino Redaktor
#19 | Vloženo 10. 12. 2008 21:27Nene, jsem ve druháku, :-) bohužel:-D. Už bych to chtěl mít za sebou tu střední, tu spoustu nudy:-D:-D ale to asi každý.
Víš abych reagoval na tvojí předešlou reakci, vysvětlím to takhle. Vezmi si třeba politické strany, je jich mraky, ne jenom těch 5, které jsou v plénu, ale je jich více, a vznikají proto, že se odlišují něčím od těch ostatních stran, svými názory třeba. A právě odlišné názory jsou to, proč vznikají nová a nová občanská sdružení. Za další mě ještě není 18, sice jenom rok chybí, ale prostě v žádné velké organizaci bych se na špičku v tomhle věku nedostal a neřídil bych si to podle svého. Občanské sdružení, které jsem založil je mnou vedené, a běží to celé podle mých rozhodnutí a samozřejmě rozhodnutí celého výkonného výboru. Sou lidi, kteří nemají potřebu nějak zasahovat do chodu toho oddílu, já ano. :-D Nyní zatím analyzuji chod sdružení, členové se seznamují s účtováním výprav interními nařízeními atd. Právě si kolega dodělává kurz zdravotníka zotavovacích akcí, protože bez tohoto diplomu žádná výprava proběhnout nemůže. Tvorba webových stránek je před námi. Zkrátka hodně ještě chybí. Ale snad se nám to vydaří, první výpravu bych plánoval kolem února, až se to usadí ty vnitřní záležitosti.
Já se omlouvám, že sem se rozepsal nad věcma který nikoho nezajímají, ale ale... znáte to, člověk se rozkecá. :-D
#20 | Vloženo 10. 12. 2008 21:38Kubino
Jen se neomlouvej, mě to třeba zajímá. :-)
<  1  2  >