Dosud neobjevené foglarovky

Diskusní fórum · Bibliografie Jaroslava Foglara, téma založeno: 17. 12. 2008, celkový počet příspěvků: 14.
Jan Redaktor
#1 | Vloženo 17. 12. 2008 16:13Myslíte si někdo, že doposud existuje nějaká ještě neobjevená foglarovka? Podle mě možná ano, někde zahrabaná ve starých papírech, kdy třeba Foglar nějakou ve svém životě napsal, ale nelíbila se mu nebo nezdála dos dobrá a zahodil ji?
#2 | Vloženo 17. 12. 2008 16:25Existuje. Jde o scénář Tajná cesta (myslím), který leží zahrabaný někde ve filmovém archivu..
Jan Redaktor
#3 | Vloženo 17. 12. 2008 16:31Hm, to jsem tedy nevěděl... Že se to nikdy nepoužilo, to se divím.
#4 | Vloženo 17. 12. 2008 16:45Existuje toho více a o mnohém ani nevíme. [s]Je to již několik let soudně zapečetěné v Jestřábově bytě na Žižkově.[/s]
Jen namátkou mohu zmínit neuskutečněný příběh Rychlých šípů: RŠ na železničním mostě. Měl být loni nakreslen Marko Čermákem k 100. výročí narození Jestřába, ale kvůli nedořešenému soudnímu sporu to nebylo uskutečněno.
Jan Redaktor
#5 | Vloženo 3. 1. 2009 21:53To je škoda. Nějaký nový rychlošípacký příběh by neuškodil. Už by se mělo konečně vyřešit to dědictví!
piskot43 Člen
#6 | Vloženo 8. 3. 2009 13:49Nazdar plantážníci a přístavní povaleči, sežente si knížku od Svatopluka Hrnčíře, ale je to jedna ze tří knížek, buď Ostrov Uctivačů ginga, Poklad Uctívačů ginga a Maják Uctivačů ginga, někde v jedné z nich je komiks Rychlých šípů, o kouzelném kameni Uctivačů, je to ilustrováno Marko Čermákem, a až na to, že to je černobíle, tak to vypadá jako vytržené s knížky komiksu :-)
Můj email je piskot43@seznam.cz, tak se můžete ještě připtat.
#7 | Vloženo 8. 3. 2009 14:14Čermák kreslil jen ilustrace do knížek, tyhle dva komiksy dělal Kocián. V Jestřábím hnízdě kdysi vyšla barevná ukázka. Je to jeden z mála dílů Jestřábích hnízd, které mi zůstaly zachovány.
Loma Člen
#8 | Vloženo 7. 11. 2009 21:02Jan
Neobjevená kniha neexistuje. Všechny knihy, které jsou známé jsou vydané, mimo Mého švýcarského dobrodružství jenž před mnoha lety mělo vydat nakladatelství Bílý Slon. Majitel již zemřel a jeho paní zřejmě nemá prostředky tuto publikaci, na níž mají autorská práva, vydat. Existují však stále možnosti. Jeden z posledníh objevů je povídka Dovolená pana Ustaraného, jenž je také vyobrazena a popsána ve Sborníku nezávislých foglarovců, jenž jsme letos vydali v nakladateství Ostrov. Můžete si jej objednat na mé adrese lomancita.pvs@pamho.net.

jiggi
Tajná cesta měl být původně román z internátního prostředí jenž nebyl napsán do konce. V roce 1956 jej autor přepracoval do podoby filmové synopse, jenž měla několik stran. dostal za ni zaplaceno, ale nikdy nebyla zrealizována. Více ve sborníku v mém příspěvku věnující se roku 1956.

Paja
Byt v Kříšťanově ulici je zcela prázdný. Vše bylo odvezeno do Památníku národního písemnictví. Neuskutečněný příběh Rychlých šípů: RŠ na železničním mostě nakonec Marko Čermák nakreslil a je součástí Sborníku, je uveden na zadní straně a také je jako extra bonus vkládán do sborníku, aby jste si jej mohli vložit do veliké knihy příběhů RŠ, který vydala Olympia.
#9 | Vloženo 8. 11. 2009 12:29Loma
O vydání nových RŠ vím a i se o tom zde na webu psalo. Ono je přeci jen toto vlákno trošku starší, a tehdy jsme o tom, že vyjdou, nevěděli.
Rychlonozka Člen
#10 | Vloženo 10. 11. 2009 14:57Kdy mají vyjít?
Jan Redaktor
#11 | Vloženo 10. 11. 2009 16:36Ty už vyšly. :-) Jsou v Prvním sborníku nezávislých foglarovců. Více se o tom dozvíš na Bohouškovi.
Honza C. Člen
#12 | Vloženo 5. 1. 2010 12:57Ahoj, v jednom starém televizním dokumentu Jestřáb ve svém bytě povídal, že má v plánu napsat ještě knihu "Stínadla se budou bourat?". Neexistuje i k tomuto něco v archivu?
Jan Redaktor
#13 | Vloženo 5. 1. 2010 15:02Já si myslím, že kdyby kniha byla rozepsaná, tak už by se dávno našla, nebo by to byla opravdu velká náhoda.
#14 | Vloženo 5. 1. 2010 18:31Honza C.
Nebudu se opakovat, o nenapsaných knížkách JF tu je krátký článek.