Stínadla v českých městech

Diskusní fórum · Rychlé šípy a Stínadla, téma založeno: 20. 3. 2009, celkový počet příspěvků: 43.
javor Člen
#1 | Vloženo 20. 3. 2009 18:03Zdarec plantážníci,
tak jsem taky jednou brouzdal po internetu a při prohlížení stránek zdánlivě nesouvisejících se Stínadly jsem přece jen narazil na něco co mě opravdu pobavilo. Neberte tento odkaz jako propagaci společnosti ČEZ jen mě zaujalo, že v Roudnici nad Labem mají městskou část Stínadla =).
Moderátor Paja: Měním název tématu ze „Stínadla v Roudnici nad Labem“ na obecnější.
Jan Redaktor
#2 | Vloženo 20. 3. 2009 19:00Je to fakt zajímavý.
Rychlonozka Člen
#3 | Vloženo 20. 3. 2009 19:19Ale ty jejich ulice jako ze Stínadel moc nevypadají. Díval jsem se na mapy.cz.
Bimbam Redaktor
#4 | Vloženo 23. 3. 2009 9:31Rychlonožko, podle mapy na netu poznáš málo, podle mapy letecké taky moc ne, já v Roudnici byl párkrát a prohlašuju při plném vědomí že tam kouzelné stínadliánské (jak by asi řekl jakýsi nejmenovaný autor) uličky jsou - Roudnice je hodně staré město.Dokonce jsem tam našel takové zvláštní už desetiletí nepoužívané schody dlouhé skoro 300 metrů mezi dvěma kamenocihlovými zdmi. Vedou jakoby odnikud nikam, ale ve středověku určitě vedly poblíž hradeb či na strážní věže na kopci - jsou tam dvě - velká samostatně stojící zvonice a Na Stínadlech další pozorovatelna ranně gotická. Kdyby jste se tam někdo chtěl se mnou kouknout, pojedu tam určitě zase na podvečerní zvonění na státní svátek v říjnu. A pohled z věží na město opodál stojí opravdu za to.
andyt Člen
#5 | Vloženo 23. 3. 2009 10:33Bodaj by nemali Stinadla, ked v Roudnici nad Labem bol v asi tak v 1935 vyrabany aj Jezek v kleci.
#6 | Vloženo 23. 3. 2009 14:14Bimbam
Ano jakýsi autor...

Andyt
No, s tím hlavolamem z Roudnice to není úplně jisté, je možné, že tam něco bylo, ale není to ze sta procent potvrzené jako u toho Woralla.
Rychlonozka Člen
#7 | Vloženo 23. 3. 2009 14:23Tak to se omlovám. Pomalu zjištuji, že Stínadla jsou všude, jen ne v okolí mého bydliště.
#8 | Vloženo 23. 3. 2009 16:07A tvoje bydliště je kde? Tuším jen, že je to Slezsko.
Kawi Redaktor
#9 | Vloženo 23. 3. 2009 16:51Rychlonožka
Možná zjistíš, že i tam jsou. Stačí jen hledat.
#10 | Vloženo 23. 3. 2009 16:53Nebo snad Řásnovka.
Rychlonozka Člen
#11 | Vloženo 23. 3. 2009 18:11No u mě asi nejsou a to mi vadí. Moje bydliště je Slezsko, Stará Bělá na jihu Ostravy.
Bimbam Redaktor
#12 | Vloženo 24. 3. 2009 17:09Rychlonožko, Kawi má pravdu. Sedni na šalinu a jeď k hlavnímu nádraží (ne na UAN, na vlakový). Před nádražím, jak šalina zahejbá, je vidět cihlovej kostel. Takovej zdánlivě obyčejnej.
Rychlonozka Člen
#13 | Vloženo 24. 3. 2009 17:40Díky za tip, nevím ale, co bych tam měl jako najít.
#14 | Vloženo 24. 3. 2009 17:57Himbajs šůviks, a Šípáci to snad věděli, když lezli do Jakuba?! =)
Bimbam Redaktor
#15 | Vloženo 25. 3. 2009 10:23Kruci špic, snad nechceš Rychlonožko, abych si vzal dovolenou, vzal do batohu třicátnický hadry, na vodítko hafana a jel do Staré Bělé, tam vyčenichal kde bydlíš, vzal tě za ručičku a udělal ti exkurzi po Ostravě? A pod Ostravou? Vždyť tam bydlíš, tak koukat kolem sebe a nechodit jen mezi Černou loukou, stánkem s bramborákama a katovickejma rurkama a Stodolní. Chodit, koukat, hledat, šňupat, přemýšlet, zapnout představivost a necourat po hlavních třídách a bulvárech. Nebo si vylez na tu volně přístupnou těžní věž co kolem ní jezdí šalina, koukni se z ní směrem k velké haldě co je u Mariánských Hor a snad ti už trkne. Kolik ti je? Deset? Dvanáct?
Rychlonozka Člen
#16 | Vloženo 26. 3. 2009 15:45Skoro čtrnáct, ale pokud víš, což doufám jo, v Ostravě je sposta cikánu a to není nejbezpečnější. Pokud to má něco společného s rasistickými narážkami tak se omlouvám.
Bimbam Redaktor
#17 | Vloženo 27. 3. 2009 9:00Ja, ciguni byli aj za našich časuv... To chápu že se ti nechce samotnýmu někde potloukat - máš tři možnosti - jít hledat s nějakým kámošem, nebo si na sebe vzít ty nejstarší a nejobyčejnější hadry a nic cennýho u sebe nemít a jít šňupat sólo, většinou si jedince kterej vypadá jako sociální případ ta černá verbež nevšimne, protože mu není co ukrást a ta třetí možnost je nejhorší - nehledat a nepátrat. Notabene, Rychlošípáci teky lezli do Stínadel a věděli že tam číhá nebezpečí. Abych nebyl považován za nějakého rasistu, podotýkám že mám s romským etnikem své nepříjemné zkušenosti z doby, kdy mi bylo nějak mezi Rychlonožkovým a Jiggiho věkem a párkrát jsem musel použít na obranu proti jejich přesile i mřížku z kanálu. Pak zdrhli, když jsem jednomu z nich tou mřížkou zlámal hnátu. Holt když je na jednoho pět či šest hajzlíků, tak si už člověk mravouku podle Gutha-Jarkovského nějak nemůže podržet. :-)) Jo a na Landeku jsou taky??? Tam nebejvali ;-).
kubino Redaktor
#18 | Vloženo 27. 3. 2009 20:45Inu já bych to s těma cikánama neviděl zase tak "černě":-D Ale je fakt, že sem nikdy nepotkal nějakýho slušnýho roma, vlastně ano, jednu slečnu, ale to byla jenom poloromka.
Co se stínadel týče, například v Kutné hoře, vypadají přímo kouzelně, či Český krumlov, zkrátka všechna ta typická stará města. V Roudnici jsem ještě nebyl, tuším že tam jezdí vlaky přes Kralupy, že to vždycky slyším z nádražního rozhlasu když jsem na Masaryčce a jedu buď do Kralup či směrem na Kladno nebo ke mě do Úval. Bylo by zajímavé udělat si takovou sbírku fotek, třebas i tady na foglarwebu, třeba by se to chytlo, stínadelská fotogalerie.
#19 | Vloženo 28. 3. 2009 9:03Co se týče fotek, z některých měst tady jsou. V počítači mám fotky staré Olomouce, tak je snad také někdy přidám.
zdenek Člen
#20 | Vloženo 7. 12. 2010 16:15Na webu Vontové.org je nově několik drobných, občas zašmudlaných, občas roztřesených, občas sugestivních fotografií stínadelských. Vyfotíte nějaké další?
<  1  2  3  >