Záhlaví stránky (Foglarweb – stránky o Jaroslavu Foglarovi)
foglarweb

Foglarovské aktuality – rok 2015

Výprodej knih na Masarykově nádraží

# Na Masarykově nádraží v Praze (u stánků s knihami mezi 2. a 3. kolejí) se již měsíc vyprodávají knihy Jaroslava Foglara (novější vydání nakladatelství Olympia) za symbolickou cenu 49 Kč. Mají tam knihy: Historie svorné sedmy, Přístav volá, obě kroniky, Život v poklusu, Tábor ve Sluneční zátoce, Tábor zelené příšery, Tábor smůly, aj.


Poslední stínadelské tajnosti

# Příběh Poslední stínadelské tajnosti, s podtitulem Pátá kniha Stínadel, vyšel roku 2015 jako románová příloha časopisu TTT. Jeho autorem je J. Č. Grifin, který již jeden příběh se stínadelskými motivy – Poselství ze Stínadel – napsal.

Jak autor upozornil foglarweb, je možné oba příběhy stáhnout v PDF ze stránek oddílu Karvinská a Olomoucká trojka (sekce Grifinovy knihy, nebo Dokumenty - J. Č. Grifin). To je jistě dobrou zprávou pro všechny zájemce o stínadelskou tematiku, neboť oba příběhy zatím knižně nevyšly.

Zdroj: J. Č. Grifin


RŠ ve Stínadlech – nové vydání trilogie

# V nabídce internetového knihkupectví kosmas.cz se objevila položka Rychlé šípy ve Stínadlech – souborné vydání stínadelské trilogie doprovozené četnými ilustracemi Milana Tesleviče. Knihu, znovu po deseti letech, vydá Olympia. Jako datum vydání je uvedeno 28. srpen 2015.

Zdroj: Knihkupectví kosmas.cz


Pavel Čech o mapě Stínadel

# V krátkém pořadu cyklu Řekli NE na Stream.cz pohovořil Pavel Čech o své mapě Stínadel.

Zdroj: Stream.cz


Reportéři ČT: Let Jestřába

# Jedna z reportáží pořadu Reportéři ČT z 23. března se věnuje dokumentu Jestřáb, který o Jaroslavu Foglarovi natočil v 80. letech Jaroslav Čvančara (loni vyšel na DVD). V závěru příspěvku je také zmíněna iniciativa za pojmenování schodů mezi Táboritskou a Chelčického ulicí na počest Rychlých šípů

Zdroj: Česká televize