Záhlaví stránky (Foglarweb – stránky o Jaroslavu Foglarovi)
foglarweb

Foglarovské aktuality – rok 2017

Nové foglarovské VTZ

# V letošním roce byly vyrobeny dvě nové výroční turistické známky vážící se k osobě Jaroslava Foglara. První z nich (No. 2026) byla vydána u příležitosti otevření Muzea Jaroslava Foglara v Ledči nad Sázavou, kde v prostorách hradu byla připravena nová expozice věnovaná Jestřábově životu a dílu. Druhá VTZ (No. 2033) s názvem „1907 – Let Jestřába – 2017“ připomíná letošní 110. výročí narození spisovatele.

Zdroj: Turistické známky


Evangelium podle Jaroslava Foglara

# Poněkud netradiční pohled na „fenomén Foglar“ z náboženského hlediska přináší nová kniha Evangelium podle Jaroslava Foglara, kterou napsal teolog a religionista Pavel Hošek. Publikaci vydalo nakladatelství CDK ve spolupráci se SPJF.

Zdroj: Centrum pro studium demokracie a kultury


Sborník nezávislých foglarovců č. 6

# K letošnímu 110. výročí narození Jaroslava Foglara bylo připraveno 6. číslo Sborníku nezávislých foglarovců. Celobarevnou publikaci formátu A4 o 32 stranách vydalo nakladatelství Ostrov. Cena pro stálé odběratele je 100 Kč, pro veřejnou síť 149 Kč.

Zdroj: Bohoušek.cz


Kreslený seriál Hlavolam ze Stínadel

# Nový stínadelský kreslený seriál vytvořený Josefem Blažkem a Jiřím Filípkem vychází jako komiksový speciál časopisu SPJF Bobří stopa. Na rozdíl od dosud vzniklých pokračování Foglarovy trilogie, tentokráte se autoři vydali v čase opačným směrem a vytvořili tak příběh ze samých počátků historie Stínadel.

Zdroj: Bohoušek.cz


Nová vydání knižních foglarovek

# Podle vyjádření nakladatelství Olympia pro server Bohoušek, je pro letošní rok chystáno zahájení vydávání nové série „Foglar do škol“, která bude obsahovat vybraná díla ze Sebraných spisů JF, jež jsou doporučenou školní četbou.

O reprezentativním vydání určitých foglarovek uvažuje také Skautská nadace Jaroslava Foglara.

Zdroj: Bohoušek.cz