Foglarovské aktuality – rok 2019

O rozhlasové Záhadě hlavolamu

# Rozšířit si informace o rozhlasovém nastudování (nejen) Záhady hlavolamu, o kterém se zmiňuje i tento web, je možné na Panáčkovi v říši mluveného slova. Článek Přemysla Hniličky je převzatý z Týdeníku Rozhlas.

Zdroj: Panáček v říši mluveného slova

Jestřáb v Rádio Retro

# V internetovém vysílání Českého rozhlasu Rádio Retro je zařazen pořad Stále zní Píseň úplňku z roku 1997. Poslechnout si ho je možné každých osmadvacet hodin.

Zdroj: Rádio Retro

Foglarweb na nové adrese

# Upozornění pro návštěvníky foglarwebu. K 30. červnu 2019 společnost Profitux ukončila poskytování freehostingu, který využíval mimo jiné i tento web. Z tohoto důvodu byly stránky přemístěny na nový server, což s sebou přináší i změnu webové adresy na foglarweb.skauting.cz.

Turistická známka Muzea JF

# V srpnu letošního roku byla vydána nová foglarovská turistická známka – Muzeum Jaroslava Foglara na hradě v Ledči nad Sázavou.

Zdroj: Turistické známky

Zemřel Václav Nosek – Windy

# V sobotu 10. srpna 2019 zemřel Václav Nosek známý též pod skautskou přezdívkou Windy. Byl dlouholetým sběratelem, skautským historikem a popularizátorem díla Jaroslava Foglara. Napsal knihu Jestřábí perutě, v níž zmapoval historii jednotlivých vydání foglarovek. V Junáku působil jako tiskový zpravodaj, redaktor skautských časopisů a také se angažoval v Klubu skautských sběratelů.

Zdroj: Skautský archiv

ČRo: Chata v Jezerní kotlině

# Český rozhlas odvysílal rozhlasovou úpravu Chaty v Jezerní kotlině z roku 1991. V archivu je možné si ji pustit do 25. 5. 2019.

Zdroj: Audioarchiv Českého rozhlasu

Tady je Jestřábovo!

# Při příležitosti 20. výročí umrtí Jaroslava Foglara bylo zveřejněno krátké video Tady je Jestřábovo!, které zavádí diváky do Jestřábova bytu na Žižkově.

Zdroj: Skautská nadace Jaroslava Foglara