Záhlaví stránky (Foglarweb – stránky o Jaroslavu Foglarovi)
foglarweb
XXIV. setkání skautských sběratelů 2014 Náhled k fotogalerii – XXIV. setkání skautských sběratelů 2014

# V sobotu 4. října 2014 dopoledne se konalo v kulturním sále pražského hlavního nádraží 24. setkání skautských sběratelů. Na burze se jako tradičně objevily i foglarovské materiály, starší vydání knížek nebo turistické známky.

Přístav volá – vyhlídková plavba Náhled k fotogalerii – Přístav volá – vyhlídková plavba

# U příležitosti 80. výročí napsání románu Přístav volá probíhala během léta 2014 poznávací hra na motivy této knihy. Ve čtvrtek 25. září byla vyhodnocena na palubě vltavského parníku. Také zde bylo pokřtěno DVD s filmovým medailonem Jestřáb od J. Čvančary a dále byly představeny nové figury Rychlých šípů pro zimní pátrací hru.

Výstava Romantická stezka Marko Čermáka Náhled k fotogalerii – Výstava Romantická stezka Marko Čermáka

# Výstava obrázků Marko Čermáka se konala od 9. dubna do 5. května 2014 v Poštovní minigalerii, která se nachází na pražské poště č. 33 (Přemyslovská 2). Akci pořádal Club gentlemanů Žižkov, Česká pošta a pražská pobočka SPJF.

Hon na Širokka 2014 Náhled k fotogalerii – Hon na Širokka 2014

# Fotografie z 29. ročníku večerní městské hry na motivy stínadelské trilogie Jaroslava Foglara. Akci pořádali skauti z 6. oddílu Širokko Tábor 12. dubna 2014. Fotografie publikovány s laskavým souhlasem autora Václava Růžka.

Foglarovské odpoledne v Táboře 2014 Náhled k fotogalerii – Foglarovské odpoledne v Táboře 2014

# Foglarovské odpoledne je již tradiční akcí pořádanou skauty z táborského 6. oddílu Širokko. Ani v letošním třetím ročníku, který se konal 11. ledna 2014, nechybělo promítání zajímavých dokumentů, soutěže, a představení novinek a různých zajímavostí z foglarovského světa. Letošní novinkou bylo vyhlášení táborské části pátrací hry Hledáme Rychlé šípy.