Záhlaví stránky (Foglarweb – stránky o Jaroslavu Foglarovi)
foglarweb
XXIV. setkání skautských sběratelů 2014 Náhled k fotogalerii – XXIV. setkání skautských sběratelů 2014

# V sobotu 4. října 2014 dopoledne se konalo v kulturním sále pražského hlavního nádraží 24. setkání skautských sběratelů. Na burze se jako tradičně objevily i foglarovské materiály, starší vydání knížek nebo turistické známky.

Přístav volá – vyhlídková plavba Náhled k fotogalerii – Přístav volá – vyhlídková plavba

# U příležitosti 80. výročí napsání románu Přístav volá probíhala během léta 2014 poznávací hra na motivy této knihy. Ve čtvrtek 25. září byla vyhodnocena na palubě vltavského parníku. Také zde bylo pokřtěno DVD s filmovým medailonem Jestřáb od J. Čvančary a dále byly představeny nové figury Rychlých šípů pro zimní pátrací hru.

Výstava Romantická stezka Marko Čermáka Náhled k fotogalerii – Výstava Romantická stezka Marko Čermáka

# Výstava obrázků Marko Čermáka se konala od 9. dubna do 5. května 2014 v Poštovní minigalerii, která se nachází na pražské poště č. 33 (Přemyslovská 2). Akci pořádal Club gentlemanů Žižkov, Česká pošta a pražská pobočka SPJF.

Hon na Širokka 2014 Náhled k fotogalerii – Hon na Širokka 2014

# Fotografie z 29. ročníku večerní městské hry na motivy stínadelské trilogie Jaroslava Foglara. Akci pořádali skauti z 6. oddílu Širokko Tábor 12. dubna 2014. Fotografie publikovány s laskavým souhlasem autora Václava Růžka.

Foglarovské odpoledne v Táboře 2014 Náhled k fotogalerii – Foglarovské odpoledne v Táboře 2014

# Foglarovské odpoledne je již tradiční akcí pořádanou skauty z táborského 6. oddílu Širokko. Ani v letošním třetím ročníku, který se konal 11. ledna 2014, nechybělo promítání zajímavých dokumentů, soutěže, a představení novinek a různých zajímavostí z foglarovského světa. Letošní novinkou bylo vyhlášení táborské části pátrací hry Hledáme Rychlé šípy.

Večer světel 2013 Náhled k fotogalerii – Večer světel 2013

# Pražský Večer světel, akce, na které si příznivci a fanoušci Jaroslava Foglara a jeho díla připomínají výročí vzniku Rychlých šípů, proběhla i letos tradičně 17. prosince u kostela sv. Haštala. Na místě byla také vyhodnocena soutěž Hledáme Rychlé šípy.

Výstava Rychlé šípy slaví 75 let Náhled k fotogalerii – Výstava Rychlé šípy slaví 75 let

# Výstava, uspořádaná k 75. výročí Rychlý šípů, byla instalována v prosinci roku 2013 v půdních prostorách Kafkova domu. K vidění byly ilustrace různých autorů, varianty ježků v kleci, starší vydání Rychlých šípů a mnohé další zajímavosti.

Rychlé šípy v Prokopském údolí Náhled k fotogalerii – Rychlé šípy v Prokopském údolí

# O státním svátku 28. října se v Prokopském údolí uskutečnilo neformální setkání foglarovců. Hlavním bodem bylo odhalení desky Jaroslavu Foglarovi, která připomíná událost záchrany herce spadlého ze skály na jeho první skautské výpravě. Malého Jestřába už tehdy zaujala akceschopnost junáků a tento okamžik se tak stal prvním bodem na jeho dlouhé celoživotní skautské stezce.

Učená toulka s Rychlými šípy po Malé Straně Náhled k fotogalerii – Učená toulka s Rychlými šípy po Malé Straně

# Ve středu 9. října 2013 se navečer konala další z učených toulek věnovaných 75. výročí Rychlých šípů. Tentokrát směřovala do uliček Malé Strany, kde Slavomil Janov seznámil účastníky s 13 zajímavými místy této čtvrti.

XXIII. Setkání skautských sběratelů 2013 Náhled k fotogalerii – XXIII. Setkání skautských sběratelů 2013

# V sobotu 5. října 2013 dopoledne se konalo v kulturním sále pražského hlavního nádraží 23. setkání skautských sběratelů. Na burze se jako tradičně objevily i foglarovské materiály, starší vydání knížek nebo turistické známky.

Setkání foglarwebu v září 2013 Náhled k fotogalerii – Setkání foglarwebu v září 2013

# V pátek 27. září proběhlo první veřejné setkání foglarwebu. Vydali jsme se do Prokopského údolí, které bylo oblíbeným místem Jaroslava Foglara. Během cesty jsme diskutovali o vývoji a budoucnosti foglarwebu a časopisu Eldorado.

Hon na Širokka 2013 Náhled k fotogalerii – Hon na Širokka 2013

# Fotky z 28. ročníku večerní městské hry na motivy stínadelské trilogie Jaroslava Foglara. Akci pořádali skauti z 6. oddílu Širokko 27. dubna 2013. Fotografie publikovány s laskavým souhlasem autora Václava Růžka.

Hon na Širokka 2012 Náhled k fotogalerii – Hon na Širokka 2012

# Fotky z 27. ročníku večerní hry Hon na Širokka konané v sobotu 21. 4. 2012 v Táboře. Fotografie publikovány s laskavým souhlasem autora Václava Růžka.

Hon na Širokka 2011 Náhled k fotogalerii – Hon na Širokka 2011

# Snímky z 26. ročníku Honu na Širokka, který se konal 16. dubna 2011 na Starém městě v Táboře. Pořadatelem večerní hry je 6. skautský oddíl Širokko Tábor. Fotografie publikovány s laskavým souhlasem autora Václava Růžka.

Hon na Širokka 2009 Náhled k fotogalerii – Hon na Širokka 2009

# Fotky z 24. ročníku Honu na Širokka, který se konal 25. dubna 2009. Tuto tradiční večerní hra pořádaná 6. oddíl Širokko Tábor v uličkách Starého města Tábora. Fotografie publikovány s laskavým souhlasem autora Václava Růžka.

Výstava Bimba - Dobrodružství Bohumila Konečného Náhled k fotogalerii – Výstava Bimba - Dobrodružství Bohumila Konečného

# Výstava obrazů Bohumila Konečného - Bimby se od října 2008 do ledna 2009 konala v pražském Obecním domě. V několika termínech byla uspořádána doprovodná akce; v této galerii najdete snímky z 29. listopadu 2008, kdy se měli návštěvníci možnost potkat s Jindrou Hojerem. Fotografie publikovány s laskavým souhlasem autora Michala Krejčího.

Hon na Širokka 2008 Náhled k fotogalerii – Hon na Širokka 2008

# Fotky z 23. ročníku Honu na Širokka, který se konal 19. dubna 2008. Tuto tradiční večerní hra pořádaná 6. oddíl Širokko Tábor v uličkách Starého města Tábora. Fotografie publikovány s laskavým souhlasem autora Václava Růžka.

Jestřábova stopa Náhled k fotogalerii – Jestřábova stopa

# Od 8. do 9. června 2007 se v Ledči nad Sázavou konala akce Jestřábova stopa, která byla uspořádána v rámci oslav 100. výročí narození Jaroslava Foglara.

Výstava v Ledči Náhled k fotogalerii – Výstava v Ledči

# Výstava Jaroslav Foglar - Jestřáb 1907 - 2007 se konala v Ledči nad Sázavou v synagoze od 7. června do 15. července 2007. Autorem výstavy je Ivan Vápenka.

Hon na Širokka 2007 Náhled k fotogalerii – Hon na Širokka 2007

# Fotky z 22. ročníku Honu na Širokka, který se konal 14. dubna 2007. Tuto tradiční večerní hra pořádaná 6. oddíl Širokko Tábor v uličkách Starého města Tábora. Fotografie publikovány s laskavým souhlasem autora Václava Růžka.

Výstava S Rychlými šípy do Stínadel Náhled k fotogalerii – Výstava S Rychlými šípy do Stínadel

# Od 5. září do 10. října 2005 byla v Praze, v domě U Zelené žáby (Muzeum dětské kresby U Radnice 13/8, Praha 1), výstava S Rychlými šípy do Stínadel. Ve dvou místnostech byly exponáty týkající se Jaroslava Foglara a Rychlých šípů a jedna místnost byla věnována sbírkám skautských materiálů - vlajky, odznaky, přezky, známky,...

Hon na Širokka 2005 Náhled k fotogalerii – Hon na Širokka 2005

# Fotky z 20. ročníku Honu na Širokka, který se konal 23. dubna 2005. Tuto tradiční večerní hra pořádaná 6. oddíl Širokko Tábor v uličkách Starého města Tábora. Fotografie publikovány s laskavým souhlasem autora Václava Růžka.