Příprava prvního obnoveného Eldorada (č. 31)

Diskusní fórum · Časopis Eldorado, téma založeno: 3. 9. 2013, celkový počet příspěvků: 49.
#1 | Vloženo 3. 9. 2013 19:19Pojďme se již konkrétněji zamyslet, nad podobou rubrik v Eldoradu. Vycházel bych z toho, co jste zmínili, že byste rádi psali.
Moderátor Paja: změnil jsem název vlákna na vhodnější
Jira Člen
#2 | Vloženo 3. 9. 2013 19:43Rád bych pokračoval podle osnovy v předchozích dílech Eldoráda: sport. technika, historie, zeměpis, literatura...
#3 | Vloženo 3. 9. 2013 19:50Jira
Jo, ale třeba u více lidí, jsem viděl zájem psát o historii. A i dříve myslím bylo více rubrik o historii, jiggi psal myslím třeba bitvy a o osidlování Ameriky. Měl jsem na mysli teď projít to na takové nižší a konkrétnější úrovni.

Samozřejmě, ne všechny příspěvky budou tvořit nějaké cykly, to je jasné.
Jira Člen
#4 | Vloženo 3. 9. 2013 19:58Co tou konkrétnější úrovní myslíš?
kubino Redaktor
#5 | Vloženo 3. 9. 2013 20:04Vznesl bych dále otázku, zda se budou vyrábět záhlaví daných rubrik? Jinak každý časopis má nějaké rubriky, do nichž daný článek zapadá - v podstatě se nikdy žádný článek nevyskytuje jen tak samovolně, kromě sloupků nebo fejetonů :-) U velkých časopisů to je domácí politika, ekonomika, daně ... a bla bla ... Určitou strukturu by řazení článků mít mělo a na tom by bylo potřeba se dohodnout.
kubino Redaktor
#6 | Vloženo 3. 9. 2013 20:06Dobré také je, že program na tvorbu časopisu, který zde Jira představil nabízí v podstatě dobré možnosti pro členění textu, obrázků, i rubrik, toho bych se snažil maximálně využít :-)
#7 | Vloženo 3. 9. 2013 20:07Jira
Že třeba někdo bude psát historii - české hrady a někdo další historii - zámořské objevy (je to jen příklad).
Podobně i u jiných témat, jako třeba technika, by se mohli určit konkrétní rubriky více specifičtěji.

Jinými slovy, myslím, že může být i více rubrik, pokud bude zájem je psát, k jednotlivým tématům zmíněným výše (sport, zeměpis, apod.).
#8 | Vloženo 3. 9. 2013 20:18Paja
Měli by jsme se taky dohodnout, kolik bude mít časopis stran.
tomas fiala Redaktor
#9 | Vloženo 3. 9. 2013 20:21Ohledně rubrik mě napadá toto - nemusí být přece pravidelné a v jedné rubrice může vyjít více článků (což je ostatně zvykem většiny časopisů). To znamená, že by stačilo určit nějaké obecné okruhy (tzn. co zhruba všechno může Eldorado nabízet).
#10 | Vloženo 3. 9. 2013 20:31Tomáš
Eldorádo toho může nabídnout mnoho. Držel bych se osnovy, co byla v předešlých číslech a možná přidat jednu dvě rubriky o dění ve světě a moderní technice.
tomas fiala Redaktor
#11 | Vloženo 3. 9. 2013 20:42To byla jen připomínka toho, jak si poradit s "nezařaditelnými" články... Jinak je určitě dobře navázat na předchozí práci.
kubino Redaktor
#12 | Vloženo 3. 9. 2013 22:13Počet stran bych nestanovoval, dost těžko by totiž šel určit :-) Alespoň ze začátku bych ho nestanovoval.
#13 | Vloženo 5. 9. 2013 19:18Asi bychom se měli rozhodnout, zda budeme ještě nějak řešit rubriky v Eldoradu na obecné rovině, nebo pomalu rozdělíme, co by kdo napsal, nebo čím přispěl, do prvního čísla.
Jira Člen
#14 | Vloženo 5. 9. 2013 19:55Můžeme začít rozdělovat, rád bych znal nápady našich redaktorů. A Pájo možná sem nám sehnal grafika, co by mohl navrhnout obálku prvního čísla, ale teď má docela fofry má ještě další zakázky.
kubino Redaktor
#15 | Vloženo 5. 9. 2013 19:58Bývalo zvykem, že si daný redaktor sám zvolil název rubriky do které přispíval, případně přispíval do některé z obecných rubrik typu příběhy na pokračování apod. Čili názvy rubrik vycházejí spíše od jednotlivých redaktorů a schválení by podléhalo šéfredaktorovi :-) Je ale důležité si určit, zda budou nějaká kreslená záhlaví daných rubrik či nikoliv. Pokud budou je třeba znát názvy a nechat je nakreslit, pár adeptů na kreslíře bych měl :-) Celkově bych časopis více probarvil a prokreslil než jak bývalo zvykem.
kubino Redaktor
#16 | Vloženo 5. 9. 2013 20:00Grafiku bych ponechal zatím stávající od Famisa - to je ta grafika, která byla používána u čísel 20-30 tuším. Poslední dvě čísla tuto jednotnou grafickou podobu nemají. Do grafické podoby od Famisa stačí pouze doplnit obrázek - zatím jednám o kreslení s panem Mirkem Junou a s již zmiňovanou Dupynkou, která na spolupráci formou výměnné reklamy kývla. Ale i nová grafika je v budoucnu žádaná, mohla by se měnit třeba každým rokem.
Jira Člen
#17 | Vloženo 5. 9. 2013 20:04Ok, byl to je návrh. Nevěděl sem, že máme na to lidi. :)
#18 | Vloženo 5. 9. 2013 20:08Jira
V každém případě, takový člověk se do budoucna hodit může. Vždy je lepší mít někoho v zásobě.
kubino Redaktor
#19 | Vloženo 5. 9. 2013 20:13V podstatě pokud by měl ten kamarád zájem, už by mohl pracovat na nové grafické podobě, která se může využít až v dohledné době, vše je dlouhá práce, pokud by dělal nějaký dobrý grafický návrh, řekněme šablonu :-) A grafik se může hodit i na zpracování záhlaví. Otázkou zůstává zda budeme chtít dělat do budoucna kreslená záhlaví, výtvarníků by na to již bylo dostatek :-)
#20 | Vloženo 5. 9. 2013 20:21Já bych byl pro graficky ztvárněná záhlaví rubrik. Myslím, že to má nakonec v Eldoradu docela tradici.
<  1  2  3  >