Čtenářské kluby po roce 1989

Diskusní fórum · Skauting a klubaření, téma založeno: 6. 5. 2015, celkový počet příspěvků: 2.
Mike Člen
#1 | Vloženo 6. 5. 2015 17:18Ahoj, přečetl jsem si váš článek o klubech, kde píšete, že po roce 89 nebyly žádné kluby. Já sám jsem s kamarády založil první klub Mladého hlasatele (žlutého kvítku). Jedním z hlavních důvodů zániku byl právě Jaroslav Foglar.
Moderátor Paja: Doplněna diakritika a interpunkce.
#2 | Vloženo 6. 7. 2015 23:02Ahoj, podíval jsem se znovu na článek, vpravdě psaný před mnoha lety, ale nemám pocit, že by z něj plynulo, že po roce 1989 nebyly žádné kluby. Leč případ obnoveného Mh asi není popsán přesně.
O snaze obnovení Mladého hlasatele je trochu více psáno v článku o tomto časopisu, dokonce je zmíněn i negativní postoj JF k němu.

Přesto díky za poznámku, článek o čtenářským klubech si jistě zaslouží nějakou úpravu a lepší formulaci v závěru.
Omlouvám se za pozdější reakci, kdyby ses chtěl podělit s nějakými dalšími informacemi o této éře čtenářských klubů, klidně můžeš sem něco připsat. Může to být pro mnohé zajímavá informace.