Nejoblíbenější foglarovka

Diskusní fórum · Bibliografie Jaroslava Foglara, téma založeno: 26. 8. 2008, celkový počet příspěvků: 13.
Jan Redaktor
#1 | Vloženo 26. 8. 2008 8:53Tak co, plantážníci, jaká je vaše nejoblíbenější foglarovka?
U mě, jak asi tušíte, Přístav volá, ale všechny foglarovky jsou nejlepší, ale tahle se mi líbí tak trošku víc ještě s Hochy od Bobří řeky, Strach nad Bobří řekou, Když Duben přichází, Chata v Jezerní kotlině a Boj o první místo, ale hltal jsem i všechny ostatní, dost i Stínadelskou triologii, Pod Juánáckou vlajkou a poslední foglarovky které jsem četl byla Devadesátka pokračuje a Nováček Bubáček píše deník a to minulé Vánoce... Tak co vy? Ještě jsem zapoměl na Dobrodružství v Zemi nikoho, Poklad černého delfína, Historie Svorné sedmy, Tábor smůly, Tajemná Řásnovka, Nováček Bubáček píše deník atd. Asi tuším, co my z vás většina odpoví - Stínadelská triologie. :-)
Kawi Redaktor
#2 | Vloženo 26. 8. 2008 10:40No, mě se samozřejmě líbí všechny. Každá mě nějak ovlivnila, kvůli něčemu na ni vzpomínám. Když se mě ale někdo zeptá na nejoblíbenější, tak odpovídám Stínadla se bouří.
Bimbam Redaktor
#3 | Vloženo 26. 8. 2008 12:08U mně je to stínadelská trilogie, Historie Svorné sedmy a Chata v Jezerní kotlině či Dobrodružství v zemi nikoho. Ale i ostatní mám rád a soupeří u mně s oblíbeností knížek od Kpt. Kida.
#4 | Vloženo 26. 8. 2008 13:00Já myslím, že nejlepší je Když Duben přichází, ale nejraději mám Rychlý šípy a Záhadu hlavolamu.
Jenže kiďárny jsou trochu jiný než foglarovky - obojí pěkný, ale nejde srovnávat. Asi jako Neruda s Vernem (jenom příklad).
#5 | Vloženo 26. 8. 2008 14:20jiggi
Dobrej příklad. :-)
#6 | Vloženo 27. 8. 2008 8:56Asi také nedovedu říci jednu knihu. Mám je rád všechny, každou asi z jiného důvodu. Nejoblíbenější foglarovky jsem v průběhu let neměl stejné, různě se mi střídalo, asi podle nálady... Momentálně by to mohla být (napíši asi 3, protože jednu opravdu nevím) Záhada hlavolamu, Pod junáckou vlajkou a Když Duben přichází.
(Stejně nevím, jestli jsem ty nejoblíbenější knihy vybral dobře...)
Otakar Losna Člen
#7 | Vloženo 27. 8. 2008 15:13Mě se líbí všechny nemohu říci, že jedna je nejlepší.
Rychlonozka Člen
#8 | Vloženo 29. 8. 2008 11:01Mně se taky líbí snad všechny, ale nejvíce mně samozřejmě chytila triologie.
#9 | Vloženo 2. 10. 2008 21:21Rychlonožka
Podle tvého nicku (jména) je to jasné. :-)
kubino Redaktor
#10 | Vloženo 4. 10. 2008 23:42Já to vyřeším jednoduše a řeknu, které se mi nelíbí, je to především Kronika ztracené stopy, či Kroniky Hochů od Bobří řeky. Vím, že jsou úplně o něčem jiným, ale já když sem to vzal poprvý do ruky sem čekal napínavej román, tak to mě naštvalo, jinak proti těm knihám nic nemám, moc se mi nelíbí taky Tábor smůly či Jestřábe vypravuj, některé povídky ano, jiné ne. Nejlepší je trilogie, hlavně ta v celku, Dobrodružství v temných uličkách, mám rád dlouhý knihy:-D Jinak se mi libí od Hrnčíře Uctívači Ginga, není to Foglar, ale podle mě je jen o malinko horší.
#11 | Vloženo 5. 10. 2008 12:09Já třeba Tábor a Jestřábe, vypravuj můžu. Ztracená stopa mi moc neříká, Kroniky jsem moc nečetl, ale strašně moc se mi líbí Náš oddíl - i když nejsem skaut.

Podle mě se nedá říct, že některý spisovatel je o něco horší, než jiný - viz s těmi Uctívači. Srovnávat Karla Maye s Ransomem taky vyjde úplně jinak, protože každý píše jiným stylem, ale souhlasím, že trilogie Uctívačů na původní Stínadla mít nemůže - vždycky to bude jen pokračování.
raglof Člen
#12 | Vloženo 10. 3. 2009 18:05Jak kdy. Teď zrovna Chata v Jezerní kotlině.
tomas fiala Redaktor
#13 | Vloženo 14. 8. 2009 21:13Všechny Foglarovky patří mezi nejlepší knížky, jaké znám (a že jsem jich už přečetl několik set - cca). Nejvíce se mi líbí asi Hoši od Bobří řeky, ale po sedmi přečteních už to nemá takové kouzlo.