Hoši od Bobří řeky

Diskusní fórum · Bibliografie Jaroslava Foglara, téma založeno: 26. 8. 2009, celkový počet příspěvků: 7.
tomas fiala Redaktor
#1 | Vloženo 26. 8. 2009 9:41Proč tady to téma chybělo?! Vždyť je to výborná knížka, vyrovná se ve své důležitosti i RŠ. Moje první Foglarovka v mé sbírce, jako první jsem ji také četl. A podle Života v poklusu si na ní dával Jestřáb hodně záležet.
Jan Redaktor
#2 | Vloženo 26. 8. 2009 10:08Moje vyjádření k této knížce najdete v jiných vláknech, už se mi to nehce moc opakovat. Jiggimu tahle knížka třeba nejde moc po chutí: už si to jednou psal, že ti to přijde dost nereálné, aby takové sdružení fungovalo :-), ale mě se líbí nejvíc ze všech foglarovek, protože mám k ní jistý citový vztah.
#3 | Vloženo 26. 8. 2009 10:42Ne, že by to sdružení nemohlo existovat, zvlášť tenkrát, ale některé věci se mi na tom, nevím proč, nelíbí.
tomas fiala Redaktor
#4 | Vloženo 27. 8. 2009 11:40V Záhady a tajemství Jaroslava Foglara jsem našel, že většina Foglarových čtenářů s Hochy začínala, proto je ta kniha tak důležitá. Právě ona totiž hodně čtenářů přesvědčila, aby si přečetli i další "Jestřábovky". Je v ní popisováno zvláštní kouzlo dálek, slib dobrodružství. Je těžké říci, co se mi na knížce tak líbí.
tomas fiala Redaktor
#5 | Vloženo 12. 3. 2015 18:35Hoši od Bobří řeky zítra slaví narozeniny! (v knižním vydání, v novinovém je slavili už před měsícem)

Až do dneška žili Vilík a Jirka takovým obyčejným životem. Ale zítra, v pátek dne 13. března, se jim život obrátil vzhůru nohama. Myslím, že by neškodilo si zítra na Hochy a na bobříky vzpomenout.
#6 | Vloženo 13. 3. 2015 0:09tomas fiala
Díky za připomenutí!
Falka Člen
#7 | Vloženo 21. 11. 2016 19:34Když si vzpomenu jak jsem to hltala! A chtěla být také takovým hochem a mít svého Rikitana a partu kamarádů... Tak jsem se dala ke skautům a náš Rikitan se jmenuje Jiřík. :)