Geocaching na foglarovské téma

Diskusní fórum · Zajímavosti, téma založeno: 8. 9. 2009, celkový počet příspěvků: 7.
paco Člen
#1 | Vloženo 8. 9. 2009 20:06Asi před týdnem se tu objevil někdo s přesdívkou Haleot a rozjela se tu pěkná diskuze na téma geocaching, aby jsme pořád nediskutovali na vlákně o knížce Když Duben přichází, tak mne napadlo, že by jsme mohli na toto téma diskutovat tady.
Má někdo nějaké skušenosti s geokešingem (to slovo mi prostě v originále nejde na jazyk)?

Reportáž o geocachingu: Záhada hlavolamu - novodobí hledači pokladů.
kubino Redaktor
#2 | Vloženo 10. 9. 2009 18:21Geocaching je suprová hra, ovšem bez kvalitní GPS navigace je to trochu ošidné, tisknout si mapy ze seznamu s nepřesnými souřadnicemi je nanic.
Já si navigaci půjčuji od táty a je legrace kešky na různých místech hledat, máme jich s tátou asi 150, u nás v republice jich je přes 6000. Nejlepší sou ty multikešky, které jsou spjaty s nějakými úkoly hlavolamy apod. Nebo také ty předměty, které si můžete nechat poslat po celém světě, zkrátka dáte předmět do kešky a on pak putuje po keškách po celém světě. Jeden kamarád mi vyprávěl, že hledal kešku někde 30 metrů pod mořem. Je to potapěč, zkrátka je to dobrodružství.
paco Člen
#3 | Vloženo 10. 9. 2009 19:49Taky bych chtěl jednou tyhle keše zkusit, ale jak říkáš, je na to potřeba kvalitní GPS, tu bohužel nemám.
tomas fiala Redaktor
#4 | Vloženo 11. 9. 2009 17:22To video se záhadou hlavolamu je velic zajímavé, už se těším na pokračování, doufám že z toho také udělají minifilm.
kubino Redaktor
#5 | Vloženo 11. 9. 2009 18:09Víte co mě napadlo? Že bych si vytvořil vlastní multikeš, to jest taková kde musíte logicky myslet, je tam nějaká hádanka apod... nějaký příběh z historie vztahující se k tomu místu. Její najití trvá třeba celý den. Tak si jí zaregistruji, třeba by mi jí schválili a udělal bych jí na foglarovský téma třeba. :)
#6 | Vloženo 11. 9. 2009 18:23kubino
To by bylo fajn. :)