Záhlaví stránky (Foglarweb – stránky o Jaroslavu Foglarovi)
foglarweb
Večer světel 2013 Náhled k fotogalerii – Večer světel 2013

# Pražský Večer světel, akce, na které si příznivci a fanoušci Jaroslava Foglara a jeho díla připomínají výročí vzniku Rychlých šípů, proběhla i letos tradičně 17. prosince u kostela sv. Haštala. Na místě byla také vyhodnocena soutěž Hledáme Rychlé šípy.

Výstava Rychlé šípy slaví 75 let Náhled k fotogalerii – Výstava Rychlé šípy slaví 75 let

# Výstava, uspořádaná k 75. výročí Rychlý šípů, byla instalována v prosinci roku 2013 v půdních prostorách Kafkova domu. K vidění byly ilustrace různých autorů, varianty ježků v kleci, starší vydání Rychlých šípů a mnohé další zajímavosti.

Rychlé šípy v Prokopském údolí Náhled k fotogalerii – Rychlé šípy v Prokopském údolí

# O státním svátku 28. října se v Prokopském údolí uskutečnilo neformální setkání foglarovců. Hlavním bodem bylo odhalení desky Jaroslavu Foglarovi, která připomíná událost záchrany herce spadlého ze skály na jeho první skautské výpravě. Malého Jestřába už tehdy zaujala akceschopnost junáků a tento okamžik se tak stal prvním bodem na jeho dlouhé celoživotní skautské stezce.

Učená toulka s Rychlými šípy po Malé Straně Náhled k fotogalerii – Učená toulka s Rychlými šípy po Malé Straně

# Ve středu 9. října 2013 se navečer konala další z učených toulek věnovaných 75. výročí Rychlých šípů. Tentokrát směřovala do uliček Malé Strany, kde Slavomil Janov seznámil účastníky s 13 zajímavými místy této čtvrti.

XXIII. Setkání skautských sběratelů 2013 Náhled k fotogalerii – XXIII. Setkání skautských sběratelů 2013

# V sobotu 5. října 2013 dopoledne se konalo v kulturním sále pražského hlavního nádraží 23. setkání skautských sběratelů. Na burze se jako tradičně objevily i foglarovské materiály, starší vydání knížek nebo turistické známky.

Setkání foglarwebu v září 2013 Náhled k fotogalerii – Setkání foglarwebu v září 2013

# V pátek 27. září proběhlo první veřejné setkání foglarwebu. Vydali jsme se do Prokopského údolí, které bylo oblíbeným místem Jaroslava Foglara. Během cesty jsme diskutovali o vývoji a budoucnosti foglarwebu a časopisu Eldorado.

Hon na Širokka 2013 Náhled k fotogalerii – Hon na Širokka 2013

# Fotky z 28. ročníku večerní městské hry na motivy stínadelské trilogie Jaroslava Foglara. Akci pořádali skauti z 6. oddílu Širokko 27. dubna 2013. Fotografie publikovány s laskavým souhlasem autora Václava Růžka.