Foglarovské aktuality – rok 2021

Poklad Uctívačů ginga

# Druhý díl stínadelské trilogie Svatopluka Hrnčíře Poklad Uctívačů ginga se již dočkal svého druhého vydání a je v prodeji u nakladatele i u dalších prodejců.

Zdroj: Nakladatelství VV

Reportáž z výstavy Město jako přízrak

# Lucie Výborná navštívila výstavu Město jako přízrak, kterou ji provedla Pavla Státníková. Reportáž je k poslechu v archivu vysílání Českého rozhlasu.

Zdroj: Host Lucie Výborné

Ostrov Uctívačů ginga

# Ostrov Uctívačů ginga, první díl trilogie z pera Svatopluka Hrnčíře, vychází letos v druhém vydání v nakladatelství Václav Vávra. Knihu doprovází původní ilustrace od Marko Čermáka, obálka je od stejného ilustrátora nová.

Zdroj: Bohoušek.cz

Nakladatelský plán vydávání foglarovek v roce 2021

# I pro letošní rok má Skautská nadace Jaroslava Foglara a nakladatelství Albatros v edičním plánu řadu zajímavých titulů. Řadu foglarovek doplní na jaře Tajemství Velkého Vonta a na podzim, podle situace, Strach nad Bobří řekou a Pod junáckou vlajkou. V červnu se dotisku dočká letošní úspěšná novinka – souborné vydání komiksových příběhů Rychlých šípů od kreslíře Jana Fischera. V sérii knih inspirovaných tvorbou Jaroslava Foglara je plánováno vydání titulu Zkáza Jezerní kotliny z pera Petra Hugo Šlika.

Skautská nadace JF chystá knihu pracovně nazvanou Za oponou Stínadel, v níž budou, mimo jiné, publikovány autorovy pracovní materiály k trilogii. Kromě knižních počinů je v plánu, ve spolupráci s firmou ALBI, výroba foglarovské deskové hry, KPZ nebo pexesa.

Zdroj: Bohoušek.cz

Nová vydání foglarovek v roce 2020

# V loňském roce v nakladatelství Albatros vyšly další tři knihy v edici souborného vydání díla Jaroslava Foglara. S novými ilustracemi se tak na pultech knihkupců objevily romány Stínadla se bouří (ilustroval Jiří Grus), Boj o první místo (ilustroval Jaromír 99) a Tajemná Řásnovka (ilustrovala Barbora Kyšková). V retro edici vycházející z textů prvních vydání pak přibyla Záhada hlavolamu. V prosinci foglarovky doplnila příbuzná literatura – pokračování stínadelské trilogie z pera Josefa Červinky – Grifina Poselství ze Stínadel, které vyšlo knižně vůbec poprvé.

Zdroj: Nakladatelství Albatros